wtorek, 24 czerwca 2014

37. Czekając na przeprawę promową do Swinoujścia


Nad czym będę teraz pracować? Jeszcze nie zdecydowałam. Na razie uprzątnęłam mój stół. To zdumiewające jak szybko może na nim zapanować bałagan... No więc, zrobiłam porządek.

A w niedzielę pojechaliśmy w stronę Świnoujścia. Po 15 minutach czekania w kolejce samochodów na przeprawę promową w Karsiborze zrezygnowani zawróciliśmy. I wtedy przypomniało nam się, że w okolicy jest jakiś rezerwat. Wkrótce przekonaliśmy się, że dobrze zrobiliśmy.

Para łabędzi, która jak się okazało miała dwa młode łabądki.
Rezerwat nazywa się Karsiborska Kępa "Ostoja Ptaków" i jest położony w obszarze delty wstecznej Świny. Krajobraz jest bardzo urozmaicony z ponad 40 wyspami i Świną meandrującą pomiędzy nimi. Czasami widać kursujący tutaj stateczek.


Sam rezerwat to rozległe, otwarte łąki i pastwiska. Dookoła widać było pola falujących traw i słyszeliśmy odglosy ptaków.Na łąkach pasły się konie i krowy, których obecność chroni łąki przed zarastaniem. Konie spodobały nam się od razu. Natomiast z krowami mieliśmy przygodę. Zauważyliśmy je w dużym oddaleniu od nas i zaczęliśmy powoli iść w ich kierunku przystając co chwila. Nagle zobaczyliśmy je całkiem blisko. Przesuwały się w naszą stronę, niektóre z nich biegły, a co gorsza były na tej samej ścieżce. Widocznie przeszły pod drutami, którymi są ogrodzone pastwiska... Szybko wycofaliśmy się na bezpieczną odległość, a krowy... po chwili odeszły w stronę rzeki.

Koniki polskie o pięknej szarej (myszatej) maści.
A tutaj widać konie okolicznych rolników, wypasane na łąkach w okresie od wiosny do jesieni. 
W pobliskiej wsi znajdował się zabytkowy kościółek gotycki z XV wieku  o ciekawej historii.


Wokół kwitnące trawy.

Żmijowiec zwyczajny


Czapla, a może żuraw? Nie wiem.

Ścieżka, na której spotkaliśmy krowy.
Spędziliśmy przyjemne popołudnie. W drodze powrotnej już planowałam kolejny przyjazd na kępę. Jeśli będziecie w tej okolicy koniecznie odwiedźcie Karsibór.


Dziękuję za odwiedziny.
Miłego popołudnia.4 komentarze:

 1. Świetne zdjęcia! Fantastyczna wycieczka, piękna przyroda. Ta roślina z niebieskimi kwiatkami to żmijowiec zwyczajny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Olu za komentarz. Zawsze czytam je z dużą przyjemnośćią.
   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Fajna wycieczka, ciekawa okolica, zdjęcia bardzo ładne. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Danusiu. Wycieczka była wspaniała. Trudno ja opisać, Dobrze, że znaleźliśmy to miejsce wreszcie.Jakaś alternatywa do plaży.
   Pozdrawiam

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...